Healthier Skin Guaranteed

Rola witaminy C w pielęgnacji twarzy

Zwiększenie wydzielania kolagenu, łagodzenie oznak starzenia, korygowanie ciemnych plam na skórze. To tylko niektóre zalety witaminy C, która jest niezwykle skutecznym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Marka Kiehl’s wykorzystuje witaminę C jako składnik swoich produktów już od 13 lat. Jako pionierzy, mamy rozległą wiedzę na temat włączania tego składnika do formuł w jego najkorzystniejszych stężeniach.

Dowiedz się więcej o witaminie C i o tym, jak najlepiej dobrać produkty i wprowadzić je do codziennej pielęgnacji.

Prawda: Nie wszystkie formy witaminy C mają takie samo działanie

Bogate doświadczenie naukowców Kiehl’s w badaniu skuteczności witaminy C doprowadziło do powstania formuły wykorzystującej kilka uzupełniających się form tej substancji. Czysta witamina C (kwas L-askorbinowy) została wzmocniona obecnością witaminy Cg. Oba składniki są stabilizowane i stanowią o jakości naszego serum.

Fałsz: Im więcej witaminy C, tym lepiej

Produkty ze zbyt wysokim stężeniem kwasu L-askorbinowego, mogą podrażniać skórę. Naukowcy Kiehl's dobierają składniki i formuły tak, aby nasze produkty charakteryzowały się najwyższą skutecznością w pielęgnacji skóry oraz bezpieczeństwem. Kosmetyki Kiehl's są testowane dermatologicznie. Badania wykazują, że nasze preparaty są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, w tym również dla skóry wrażliwej.

Prawda: Twoja skóra potrzebuje witaminy C nakładanej miejscowo - sok pomarańczowy nie wystarczy!

Witamina C jest nie tylko ważnym składnikiem diety, ale także niezwykle istotną częścią Twojej codziennej pielęgnacji. Ludzki organizm nie wytwarza własnej witaminy C, ale przyswaja ją poprzez zastosowanie doustne i miejscowe.

Aby korzystać z zalet tego składnika, należy stosować produkty wzbogacone w witaminę C w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Witamina C wpływa korzystnie na skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu i neutralizację wolnych rodników.

Fałsz: Witamina C powoduje nadwrażliwość skóry na słońce

Wręcz przeciwnie! W rzeczywistości korzystne jest stosowanie witaminy C przed wyjściem na słońce. Witamina C stosowana bezpośrednio na skórę, ogranicza powstawanie wolnych rodników spowodowanych promieniami UVA i stymuluje naturalną obronę skóry przed utlenianiem. Serum z witaminą C stanowi więc dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jednak zawsze pamiętajmy o nakładaniu kremów z filtrem!

Prawda: Witamina C jest odpowiednia dla każdego rodzaju cery

Witamina C nadaje się do pielęgnacji wszystkich typów skóry, w tym wrażliwej i suchej. Istnieją skuteczne preparaty zawierające witaminę C (np. Clearly Corrective Dark Spot Solution), które pomagają w rozjaśnianiu przebarwień i ciemnych plam na skórze.

Fałsz: Serum z witaminą C nie jest przeznaczone dla skóry wrażliwej

W Kiehl's dbamy o to, aby nasze produkty z witaminą C były odpowiednie dla najbardziej wrażliwej skóry. Na początku zalecamy stosowanie produktu raz dziennie a następnie, stopniowe zwiększanie częstotliwości nakładania serum do 2 razy dziennie. W przypadku bardzo wrażliwej skóry, warto skonsultować się z dermatologiem za każdym razem, gdy sięgamy po nowy produkt.

Prawda: Przechowuj swoje serum z witaminą C w suchym i chłodnym miejscu

Serum z witaminą C, takie jak Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate nie powinno stać w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności. Znajdź dla niego inne miejsce, niż szafka w łazience. Kosmetyki tego typu powinny być opakowane w ciemne buteleczki, gdyż ważne jest, aby chronić je przed światłem.

Prawda: Aplikuj serum z witaminą C przed nałożeniem kremu nawilżającego

Oczyść skórę, a następnie nałóż cienką warstwę serum z witaminą C. Stosuj je rano i wieczorem przed aplikacją kremu nawilżającego.

Zalety użytkowania serum z witaminą C

  • Widoczna redukcja drobnych i głębszych zmarszczek
  • Rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
  • Wygładzanie i przewrócenie blasku skórze

Formy witaminy C

Czysta witamina CKwas L-askorbinowy lub czysta witamina C jest aktywnym składnikiem w pielęgnacji skóry. Ta skuteczna postać witaminy C łatwo się wchłania i zaczyna działać natychmiast. Jest to składnik często stosowany w produktach przeciw starzeniu, które mają poprawić strukturę skóry, rozjaśnić ją, jednocześnie redukując pojawianie się drobnych linii i zmarszczek. Serum marki Kiehl's z linii Dermatologist Solutions - Powerful Strength Line-Reducing Concentrate zawiera 10,5% czystej witaminy C. Kwas L-askrobinowy jest także jednym ze składników Powerful-Strength Line-Reducing Eye-Brighteing Concentrate.

Witamina CgJest to silna pochodna witaminy C, która odpowiada za zwiększoną produkcję kolagenu i pomaga minimalizować widoczne oznaki starzenia. Witamina Cg aktywuje się po wchłonięciu przez skórę, co wzmacnia działanie czystej witaminy C. Powerful Strength Line-Reducing Concentrate zawiera 2% witaminy Cg. Możemy ją również znaleźć w Facial Fuel Energizing Moisture Treatment for Men.

Aktywna witamina CAktywna witamina C uchodzi za niezwykle skuteczną, szczególnie w walce z przebarwieniami oraz bliznami potrądzikowymi. Jest ona głównym składnikiem produktów z linii Clearly Corrective.