Main content

Odkryj Twój najlepszy krem nawilżający Kiehl’s

Jak dobrać krem nawilżający do potrzeb swojej skóry?

 

Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i jaki rodzaj cery posiadamy, nawilżenie powinno stanowić podstawę naszej codziennej pielęgnacji. W obecnych czasach nasza skóra codziennie narażona jest na działanie różnych czynników, które sprawiają, że staje się przesuszona, matowa i nierzadko goszczą na niej różnego rodzaju niedoskonałości. By rutyna pielęgnacyjna przynosiła naszej cerze korzyści, powinna być właściwie zbalansowana, a kosmetykiem, jakiego nie powinno w niej zabraknąć, jest krem nawilżający do twarzy. To produkt, który z pewnością znajduje się na półce każdej łazienki, nawet jeśli nie zaopatrujemy się zbyt często w kosmetyki pielęgnacyjne. Czy istnieje uniwersalny krem nawilżający? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu, aby rzeczywiście spełniał potrzeby naszej wymagającej cery? Czy każda cera potrzebuje nawilżenia?

 

krem nawilżający Kiehl’s

Nawilżenie skóry – dlaczego jest tak istotne?

Woda to składnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Z pewnością nieraz zauważyłaś, że kiedy w ciągu dnia pijesz, zbyt mało wody czujesz się rozdrażniona i zmęczona lub boli Cię głowa. Skutki niedoboru wody odczuwa także Twoja skóra – woda jest kluczową substancją do właściwego funkcjonowania jej komórek. Choć początkowo może to wydawać się nieprawdopodobne, woda bierze udział w wielu procesach regeneracyjnych, do których można zaliczyć chociażby odnowę naskórka.

To jednak nie wszystko. Niedobór wody w komórkach skóry może znacznie przyspieszyć jej starzenie. Woda wchodzi w skład włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za jędrność i sprężystość. Jej niedobór może sprawić, że skóra szybciej ulega procesom starzenia, staje się wiotka i mało elastyczna.

 

Mówiąc o istocie nawilżenia skóry, nie należy zapominać, że woda stanowi ważny budulec płaszcza hydrolipidowego. Płaszcz hydrolipidowy to naturalna bariera ochronna skóry, która zabezpiecza ją zarówno przed nadmierną utratą wody, jak i wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, a także różnego rodzaju podrażnieniami.

 

Co dzieje się ze skórą, która nie otrzymuje odpowiedniej dawki nawilżenia? Należy tutaj przede wszystkim wymienić:

 

 • zwiększoną podatność na uszkodzenia;
 • utratę promiennego wyglądu i rozświetlenia;
 • spowolniony proces regeneracji;
 • szorstkość, widoczne łuszczenie się naskórka;
 • utratę sprężystości i jędrności.

 •  

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki rodzaj cery posiadasz, Twoja skóra wymaga regularnego nawilżania. By stosowanie nawilżającego kremu do twarzy przynosiło jednak korzyści, bardzo ważny jest jego właściwy dobór.

 

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Mogłoby się wydawać, że w wyborze dobrze nawilżającego kremu do twarzy nie ma niczego skomplikowanego. W końcu na półkach drogerii i supermarketów znajdziemy ich niezliczoną ilość. Niestety nie każdy krem nawilżający może okazać się dla nas odpowiedni. Dlaczego? Podstawą udanej pielęgnacji jest dobór produktu do konkretnych potrzeb naszej skóry. Przykładowo cera sucha będzie wymagała mocno nawilżającego kremu do twarzy, a z kolei mieszana może wymagać jedynie lekkiego nawilżenia, dzięki któremu zachowa równowagę. Co więcej, potrzeby naszej skóry mogą zmieniać się w ciągu roku, a także na przestrzeni lat, stąd nie istnieje jeden najlepszy krem nawilżający do twarzy, który spełniałby potrzeby naszej skóry przez całe życie.

 

Jak działa dobry nawilżający krem do twarzy?

Kiedy wiesz już, po jaki najlepiej nawilżający krem do twarzy sięgnąć w zależności od posiadanego rodzaju cery, pora poświęcić chwilę zrozumieniu, w jaki sposób działają kremy nawilżające do twarzy i dlaczego ich obecność w pielęgnacji jest tak ważna. Woda, która jest obecna w naszym naskórku, pochodzi ze skóry właściwej. W wyniku działania osmozy przenika do wyższych partii skóry, z których odparowuje, w zależności od działania czynników zewnętrznych oraz sprawności działania mechanizmów ochronnych (na przykład płaszcza hydrolipidowego), które mają zapobiegać nadmiernej ucieczce wody z naskórka. Naskórek, który jest optymalnie nawilżony, powinien zawierać w sobie od 10 do 13% wody. Jeżeli wartość ta spada, można odczuć skutki odwodnienia i przesuszenia skóry. Właśnie temu ma zapobiec krem mocno nawilżający do twarzy, którego działanie opiera się na 3 mechanizmach:

 • działaniu higroskopijnym – polega na zatrzymaniu wody w naskórku. Takie działanie wykazuje na przykład kwas hialuronowy lub mocznik;
 • działaniu okluzyjnym – to wytworzenie fizycznej bariery, która jest nieprzepuszczalna dla wody, dzięki czemu ta nie ucieka z naskórka. W taki sposób działają na przykład woski i oleje roślinne;
 • odbudowie i wzmocnieniu płaszcza hydrolipidowego – nieszczelny płaszcz ochronny skóry sprawia, że znacznie łatwiej ulega ona podrażnieniom i przesuszeniu w wyniku przedostających się zanieczyszczeń i szkodliwych czynników zewnętrznych. Tutaj przydatne okazują się kwasy tłuszczowe i ceramidy, które odbudowują ubytki.

Oprócz trzech podstawowych mechanizmów bardzo nawilżający krem do twarzy powinien przynosić ulgę ściągniętej, szorstkiej i swędzącej skórze, a także łagodzić podrażnienia. Dodatkowo bardzo ważne jest przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiomu naszej skóry i jego ochrona przed stresem oksydacyjnym.

 

Krem intensywnie nawilżający do twarzy – jakie składniki?

Przy wyborze zarówno lekkiego, jak i intensywnie nawilżającego kremu do twarzy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego działanie, rodzaj cery, dla jakiej będzie odpowiedni, ale także zawarte w nim składniki. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze niektóre z zawartych w kremie substancji aktywnych mogą charakteryzować się zbyt intensywnym działaniem, co z kolei może prowadzić do zatykania porów skóry i jej obciążenia. Znajomość listy składników głęboko nawilżającego kremu do twarzy jest ważna także ze względu na zmniejszenie ryzyka wystąpienia alergii i podrażnień. Może się bowiem okazać, że jesteś uczulony na jedną z zawartych w produkcie substancji, czego efektem może być podrażnienie, świąd i zaczerwienienie skóry po aplikacji. Aby temu zapobiec, przed zastosowaniem nowego kremu nawilżającego do twarzy warto przeprowadzić próbę uczuleniową.

Z kolei składniki, które znajdziemy w wielu kremach nawilżających i które charakteryzują się wysoką skutecznością to:

 • kwas hialuronowy – to jedna z najsilniej działających substancji nawilżających. Posiada właściwości higroskopijne i zdolność wiązania wody nawet 1000-krotnie przekraczającej jej masę;
 • witamina B3 (niacynamid) – jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, wspomaga naturalną odbudowę warstwy ochronnej skóry poprzez stymulację produkcji lipidów;
 • witamina E – zapobiega uszkodzeniom naskórka, wygładza, zmiękcza i sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna;
 • mocznik – wchodzi w skład płaszcza hydrolipidowego, silnie nawilża, zmiękcza i redukuje szorstkość skóry;
 • lipidy – uszczelniają warstwę ochronną skóry;
 • skwalen – zapobiega nadmiernej utracie wody, wygładza skórę, nie pozostawiając tłustego filmu;
 • masło shea – silnie nawilża i zmiękcza skórę, tworząc na niej naturalną warstwę ochronną. Zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu;
 • gliceryna – chroni i nawilża skórę, wykazuje zdolność do wiązania wody w komórkach skóry;
 • ceramidy – nawilżają skórę, a także odbudowują ubytki w jej płaszczu hydrolipidowym, odżywiają i zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek.

 

Jak poprawnie stosować krem nawilżający?

Chociaż aplikacja kremu nawilżającego raczej nie wydaje nam się skomplikowana, warto mieć świadomość, że również ona ma istotny wpływ na jego działanie. Dlatego też, aby produkt przyniósł nam jak najwięcej korzyści, zawsze należy aplikować go na dokładnie oczyszczoną i stonizowaną skórę, zarówno w trakcie porannej, jak i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Aplikując krem nawilżający na nieoczyszczoną skórę lub z widocznym makijażem, możesz jej tylko zaszkodzić, czego efektem mogą okazać się zatkane pory, zaskórniki i inne niedoskonałości.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, działanie kremu nawilżającego możesz dodatkowo wzmocnić boosterem lub serum nawilżającym z tej samej serii. Przesuszenie skóry jest szczególnie widoczne po lecie. Przy aplikacji kremu nawilżającego na twarz nie zapominaj o szyi i dekolcie – one również są narażone na nadmierną utratę wody i bardzo często w ich okolicy widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Aplikując krem do twarzy, pamiętaj, by używać naprawdę niewielkiej ilości. Zbyt dużo produktu może niepotrzebnie obciążyć skórę.

 

KREMY NAWILŻAJĄCE DO TWARZY A RODZAJE CERY

 

krem nawilżający ultra facial do cery normalnej

Krem nawilżający do cery normalnej

Ultra Facial Cream

Cera normalna jest zdecydowanie najmniej problematyczna. Nie sprawia większych kłopotów w pielęgnacji. Nie wykazuje większych problemów z przetłuszczaniem czy nadmiernym złuszczaniem naskórka, nie objawia się na niej także nadmierne przesuszenie. Warto jednak zauważyć, że taki stan rzadko będzie utrzymywał się przez całe życie. Dlatego też, chcąc sprawić, aby jak najdłużej pozostawała w tak dobrej kondycji, warto sięgnąć po krem do twarzy nawilżający, który każdego dnia zapewni jej optymalną dawkę nawilżenia bez nadmiernego obciążania.

Ultra Facial Cream to najczęściej kupowany krem nawilżający, który zawiera wyciąg z glikoproteiny lodowcowej i Skwalan. Dzięki 24-godzinnemu nawilżeniu ten krem do twarzy szybko się wchłania i pozostawia skórę gładką i elastyczną przez cały dzień.

Do ochrony przed promieniowaniem UV, wypróbuj wersję z filtrem przeciwsłonecznym Ultra Facial Cream SPF 30 – Krem nawilżający do twarzy z filtrem od Kiehl's. Produkt posiada lekką i nietłustą konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania i pozostawia skórę miękką, gładką oraz zdrowo wyglądającą. Gwarantuje 24-godzinne nawilżenie, a filtr SPF 30 skutecznie chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.

KUP TERAZ

 

 

krem nawilżający ultra facial oil free do cery tłustej

Krem nawilżający do cery tłustej

Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Cera tłusta, której największym problemem jest nadmierna ilość produkowanego sebum oraz częsta obecność niedoskonałości, wymaga od nas specjalnej uwagi. Błędem jest przekonanie, że ten rodzaj cery nie potrzebuje w swojej pielęgnacji nawilżenia. Wiele osób uważa, że kremy nawilżające będą działać niekorzystnie na tłustą cerę i sprawiać, że będzie się jeszcze bardziej błyszczeć i produkować większe ilości łoju. Stawianie jedynie na intensywne oczyszczanie w przypadku tego typu cery może mieć na nią bardzo niekorzystny wpływ. W połączeniu z brakiem odpowiedniego nawilżenia może spowodować naruszenie warstwy hydrolipidowej, czego efektem jest pogorszenie stanu cery. Krem nawilżający do cery tłustej powinien więc wykazywać się działaniem normalizującym – zapewniać dawkę niezbędnego nawilżenia i zmniejszać produkcję nadmiernej ilości sebum.

Posiadaczki tłustej lub trądzikowej cery może zainteresować Ultra Facial Oil-Free Gel Cream – krem do cery tłustej. Produkt skutecznie nawilża skórę, zapewniając jej 24-godzinne nawilżenie i natychmiastowy efekt chłodzenia dzięki lekkiej, żelowej konsystencji, która szybko się wchłania. Krem w widoczny sposób minimalizuje widoczność porów, jest niekomedogenny, nie zawiera kompozycji zapachowej ani alkoholu. Dzięki niemu tłusta, problematyczna cera nie błyszczy się, jest odświeżona i wygląda zdrowo przez cały dzień.

KUP TERAZ

 

 

krem nawilżający Calendula Serum-Infused Water Cream do cery mieszanej

Krem nawilżający do cery mieszanej

Calendula Serum-Infused Water Cream

Cera mieszana to typ, który występuje u największej liczby osób w różnym wieku. Jej pielęgnacja powinna być bardzo dobrze przemyślana i zbalansowana, gdyż ten typ cery łączy w sobie cechy zarówno cery tłustej, jak i suchej. To z kolei powoduje, że bardzo łatwo ją przesuszyć i podrażnić, jak i sprawić, że będzie produkować zwiększone ilości sebum. Cera mieszana dodatkowo często zmaga się nie tylko z brakiem odpowiedniego nawilżenia i zaburzonym działaniem płaszcza hydrolipidowego. Bardzo często pojawiają się na niej przebarwienia, a także różnego rodzaju zaczerwienienia.

Dobry krem nawilżający do twarzy do cery mieszanej powinien więc zagwarantować jej nie tylko właściwy poziom nawilżenia, ale też zadbać o to, by zyskała promienny wygląd i wyrównany koloryt. Dobrym wyborem w tej sytuacji okaże się Calendula Serum-Infused Water Cream – nawilżający krem wodny z serum z nagietka lekarskiego. Nie tylko w odpowiedni sposób nawilża wymagającą skórę, ale dodatkowo wyrównuje jej koloryt i rozświetla w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Przy dłuższym stosowaniu pomaga zredukować widoczne zaczerwienienia, niweluje matowość, nierówności skóry i drobne zmarszczki. Ten lekki krem wodny został stworzony na bazie skoncentrowanego serum z wyciągiem z kwiatów nagietka lekarskiego.

KUP TERAZ

 

KREMY NAWILŻAJĄCE A PROBLEMY SKÓRY

 

krem nawilżający Super Multi-Corrective Cream lifting i ujędrnienie

Liftingująco-ujędrniający krem nawilżający

Super Multi-Corrective Cream

Wszechstronny krem przeciwzmarszczkowy Super Multi-Corrective Cream o widocznym efekcie liftingującym, wygładzającym i ujędrniającym. Poprawia strukturę skóry i dogłębnie nawilża. Zawiera ekstrakt z drzewa bukowego, kwas jaśminowy i kwas hialuronowy.Ten przeciwstarzeniowy krem nawilżający pomaga korygować widoczne oznaki starzenia i wydobywać młodszy wygląd skóry.

KUP TERAZ

 

 

krem nawilżający na przebarwienia Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment

Krem nawilżający na przebarwienia

Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment

Zawierający pochodną witaminy C i wyciąg z białej brzozy, nasz krem nawilżający na przebarwienia Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment pomaga widocznie ujednolicić koloryt i wygładzić teksturę skóry. Dzięki lekkiej, żelowej konsystencji, ta wyjątkowa formuła pomaga zauważalnie zmniejszyć widoczność przebarwień i wygładzić szorstką teksturę skóry, pozostawiając skórę nawilżoną i pełną blasku..

KUP TERAZ

 

 

Komunikat informacyjny
Aby uzyskać najlepsze wyniki, odwróć urządzenie