Czym różnią się zmarszczki na twarzy
od drobnych linii?
Czym są zmarszczki?
Nie da się ukryć, że problem zmarszczek prędzej czy później dotknie każdego z nas. Jest to absolutnie naturalny proces, którego nie trzeba się obawiać – tym bardziej w przypadku, gdy stosujemy odpowiednią pielęgnację i dbamy o to, by zapewnić dojrzałej skórze wszystko to, czego jej potrzeba.
Zmarszczki to bruzdy na twarzy o różnej głębokości, które mogą być rozmieszczone w różnych punktach. Najczęściej zauważalne są w okolicach oczu, ust, czoła, a także podbródka. Co więcej, zmarszczki pojawiają się również na szyi i dekolcie, podobnie jak chociażby na dłoniach. Innymi słowy: możemy je dostrzec szczególnie tam, gdzie nasza skóra jest najcieńsza, a przez to również najdelikatniejsza.
Wgłębienia w skórze to efekt właśnie starzenia się skóry, która z biegiem czasu traci dotychczasową jędrność, sprężystość i elastyczność. Warto tutaj zaznaczyć, że zmarszczki to nie to samo, co drobne linie. Zmarszczki są zwykle głębiej umiejscowione, a przez to także mocniej widoczne i trudniejsze w usunięciu. Z kolei linie są płytsze i biegną z reguły wzdłuż zmarszczek. Stosunkowo łatwo się ich pozbyć i wygładzić skórę, jednak konieczna jest tutaj odpowiednia pielęgnacja, w tym kremy przeciwzmarszczkowe. W przeciwnym wypadku mogą się pogłębić.
Jak powstają zmarszczki?
Powstawanie zmarszczek to w dużej mierze złożony proces, który zachodzi we wnętrzu naszej skóry pod wpływem wieku (i nie tylko – o czynnikach zwiększających widoczność zmarszczek opowiemy za chwilę). Jak to się dzieje, że z czasem jędrność naszej cery się zmniejsza?
Jak powszechnie wiadomo, głównymi budulcami naszej skóry są włókna elastynowe oraz kolagenowe. Stanowią one swojego rodzaju „rusztowanie” dla innych istotnych składników, takich jak naturalnie produkowany przez organizm kwas hialuronowy i oczywiście woda. Wraz z upływem lat wytwarzanie kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego zaczyna zwalniać.
Dodatkowo występują problemy z właściwym poziomem lipidów, a nawet z sebum, którego jest zdecydowanie mniej. Co więcej, naskórek staje się cieńszy, a cykl komórkowy trwa dłużej, wobec czego zastępowanie martwych komórek nowymi przebiega wolniej. W tym czasie zwiększa się nie tylko ilość zmarszczek – ponieważ naczynka krwionośne ulegają osłabieniu, częściej pękają, przekształcając się teleangiektazje (zaczerwienienia).
To wszystko sprawia, że skóra przestaje być tak napięta jak wcześniej. Jej wiotkość powoduje z kolei powstawanie zmarszczek, co wynika z zapadania się naskórka i zanikania podściółki tłuszczowej.
Jakie czynniki nasilają zmarszczki?
Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, że istnieje szereg czynników, przez które powstawanie zmarszczek może zachodzić szybciej, a poszczególne linie i bruzdy mogą ulegać stopniowemu pogłębianiu się. Zaliczamy do nich m.in.:
- promieniowanie UV – w tym przypadku mówimy o zjawisku fotostarzenia się skóry. Ekspozycja na słońce, zwłaszcza bez ochrony, uszkadza ją i utrudnia proces regeneracji;
- niezdrowy tryb życia, w tym niewłaściwa dieta – jeżeli nie zapewniamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które dostarczamy wraz z pożywieniem, a oprócz tego sięgamy po takie używki jak alkohol, papierosy czy kawa, zmarszczki mimiczne i inne ich rodzaje pojawiają się szybciej;
- czynniki hormonalne – estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe (które występują także u mężczyzn) mają wpływ na zachowanie właściwej struktury skóry. Z wiekiem ich produkcja maleje, co jest widoczne także w kondycji cery;
- uwarunkowania genetyczne – większą lub mniejszą skłonność do zmarszczek otrzymujemy także od swojej rodziny w genach;
- nieodpowiednia pielęgnacja – jeżeli nie dbamy o nawilżenie i odżywienie skóry, a zamiast tego często sięgamy po preparaty o działaniu wysuszającym, również musimy liczyć się z faktem, że zmarszczki pojawią się szybciej i w dodatku będą bardziej widoczne.
W jakim wieku pojawiają się zmarszczki?
Może nam się złudnie wydawać, że musi minąć wiele lat, zanim sięgniemy po krem na zmarszczki i zaczniemy się przejmować utratą jędrności skóry. Nic bardziej mylnego: jak się okazuje, proces starzenia się skóry zaczyna przyspieszać już po 25. roku życia. Oczywiście początkowo będzie on właściwie niezauważalny, jednak z czasem może się okazać, że w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej już na stałe znajdą się produkty, których zadaniem będzie zlikwidować zmarszczki.
Choć oczywiście każdy z nas starzeje się w indywidualny sposób, co wynika chociażby z czynników wymienionych wcześniej, to i tak możemy zauważyć, że zmiany na naszej skórze da się podzielić na etapy. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się około 30. roku życia. Zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne, czyli takie, które są związane z mimiką twarzy. Będą to takie miejsca, jak kąciki oczu czy przestrzeń między brwiami. Wiąże się to z faktem, że skóra w tych okolicach najbardziej „pracuje” na skutek uśmiechania się i innych ruchów, z których wykonywania na co dzień nie zdajemy sobie nawet sprawy.
Później, między 40. a 50. rokiem życia, zauważalne mogą stać się tzw. zmarszczki nosowo-wargowe, co także wynika z mimiki. Zdarza się, że ujawniają się one jeszcze przed ukończeniem czterdziestki. Dodatkowo pojawiają się tzw. zmarszczki palacza, czyli te w obrębie ust.
Ilość zmarszczek diametralnie wzrasta po 55. roku życia i zaczynają one obejmować już nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.
Rodzaje zmarszczek na twarzy
Zanim bardziej szczegółowo przejdziemy do tego, co wygładza zmarszczki i jaką pielęgnację zastosować, aby odpowiednio zadbać o cerę dojrzałą, warto bliżej przyjrzeć się liniom i załamaniom znajdującym się na naszej twarzy. Jakie są rodzaje zmarszczek? Jak się okazuje, możemy je podzielić zarówno ze względu na miejsce występowania, jak i przyczyny ich pojawienia się.
Zmarszczki mimiczne
O nich już co nieco sobie powiedzieliśmy. To te, które powstają najszybciej (bo już w okolicach 30. roku życia) i które wynikają z intensywnej pracy mięśni, które biorą udział w kształtowaniu naszej mimiki. Zaliczamy do nich zmarszczki pod oczami i w ich okolicach, w tym kurze łapki, czyli załamania w kącikach, które możemy zawsze u siebie dostrzec w czasie uśmiechania się. Skóra w tym obszarze jest wyjątkowo cienka i delikatna – dlatego jednym z najczęstrzych problemów zarówno u kobiet jak i mężczyzn są zmarszczki pod oczami.
Do zmarszczek mimicznych zaliczamy również wspomniane zmarszczki palacza, umiejscowione w obrębie ust. Dodatkowo często pojawia się tzw. lwia zmarszczka, która bywa nazywa też lwią bruzdą. Są to poziome linie umiejscowione między brwiami, tuż nad nasadą nosa. Wynikają one z marszczenia brwi, a kiedy ulegają utrwaleniu, może sprawić, że nabierzemy nieco groźnego wyglądu.
Oprócz tego do zmarszczek mimicznych zaliczamy zmarszczki na czole, które również mają postać pionowych załamań, a także zmarszczki królicze, które są zlokalizowane po obu stronach nosa i są spowodowane jego częstym marszczeniem.
Zmarszczki senne
Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, a nawet absurdalne, zmarszczki na naszej twarzy mogą ulegać utrwaleniu również podczas... snu. Jest to związane ze zjawiskiem określanym jako „pillow face”, którego każdy z nas doświadcza wielokrotnie. Mowa tutaj o wzorkach z pościeli, jakie odbijają się na naszej skórze i mogą być widoczne o poranku. Oczywiście po niedługim czasie te ślady zanikają, nie oznacza to jednak, że przyciskanie twarzy do poduszki nie pozostaje bez wpływu na kondycję skóry.
W czasie snu niemalże wgniatamy naszą skórę w poszewki. Może to spowodować późniejsze pogłębienie się zmarszczek. W taki sposób może się okazać, że po kilkunastu latach załamania są bardziej widoczne na lewej stronie twarzy, ponieważ najczęściej sypiamy na lewym boku. Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy jest oczywiście w stanie w dużej mierze zahamować ten proces, mimo to warto podjąć też inne kroki. Pomóc może przykładowo regularnie wykonywany masaż twarzy.
Zmarszczki posłoneczne
Jak już wspominaliśmy, promieniowanie UV jest dla naszej skóry szkodliwe, zwłaszcza w nadmiarze i bez zastosowania właściwej ochrony. Jednym ze skutków ekspozycji na słońce są właśnie posłoneczne zmarszczki, które najczęściej można dostrzec na szyi i dekolcie. Skóra w tych obszarach może wyglądać niczym pognieciony pergamin – jest sucha, matowa, szorstka i pokryta siateczką cienkich linii.
Zamiast zastanawiać się, jak zlikwidować zmarszczki od słońca, lepiej zawczasu zadbać o zabezpieczenie skóry przed promieniami UV. Kremy i balsamy z filtrem to nasi sprzymierzeńcy nie tylko latem, bo sięgać po nie warto przez cały rok.
Zmarszczki atroficzne
To szczególny rodzaj zmarszczek, ponieważ wynika on ze spadku poziomu estrogenów, który jest wyjątkowo gwałtowny w okresie okołomenopauzalnym (zazwyczaj między 50. a 60. rokiem życia). Zmniejsza się aktywność fibroblastów, czemu towarzyszy mniejsza ilość włókien kolagenowych i elastynowych. To właśnie w tym okresie dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej, w dodatku skóra staje się cieńsza, a substancjom odżywczym trudniej przenikać do jej głębszych warstw.
Atrofia, bo tak możemy określić całe to zjawisko, objawia się m.in. poprzez zapadanie się policzków. W tym czasie szczególnie ważna jest pielęgnacja o działaniu przeciwzmarszczkowym, która powinna wzmacniać skórę i stymulować naskórek do wytwarzania nowych komórek.
Zmarszczki statyczne i dynamiczne – różnice
Poza wyżej wymienionymi rodzajami zmarszczki możemy podzielić również na dwa rodzaje: dynamiczne i statyczne. Jako dynamiczne określa się zmarszczki mimiczne, które widzimy wyłącznie wtedy, gdy mimika naszej twarzy pracuje, a skóra, wraz z napinaniem i rozluźnianiem mięśni, może być pofałdowana czy pomarszczona.
Zmarszczki statyczne to z kolei takie, które uległy utrwaleniu i są widoczne na twarzy niezależnie od mimiki.
Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek?
Co na zmarszczki pod oczami? Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Jak pozbyć się zmarszczek na czole? Pytania tego typu padają bardzo często. Tymczasem, jak już powiedzieliśmy, warto odpowiednio wcześniej przeciwdziałać występowaniu linii i bruzd. Im szybciej podejmiemy działania profilaktyczne, tym lepiej.
Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy wdrożyć do pielęgnacji przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy już w wieku 20 lat. Na takie produkty jak krem na zmarszczki na czole i w innych miejscach przyjdzie odpowiedni czas, natomiast od samego początku możemy troszczyć się o to, by właściwie skórę nawilżać, odżywiać, a do tego chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
Nasza pielęgnacja powinna się zatem opierać m.in. na zabezpieczaniu skóry przed działaniem promieniowania UV. Krem z wysokim filtrem jest szczególnie ważny w obrębie twarzy, którą trudno nam w pełni zakrywać przed słońcem tak jak w przypadku reszty ciała. Bardzo ważne jest także regularne oczyszczanie skóry, co pozwoli na usunięcie nie tylko nadmiaru sebum i potu, ale również zanieczyszczeń osadzających się na jej powierzchni każdego dnia.
Zanim sięgniemy po skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, pamiętajmy też o tym, by codziennie wzmacniać skórę i chronić ją przed wolnymi rodnikami oraz skutkami stresu, który może pogorszyć jej kondycję. Pomocne będzie w tym Serum wzmacniające Vital Skin-Strengthening Super Serum, które jest przeznaczone do wszystkich typów skóry, w tym także cery wrażliwej.
Serum jest w stanie wniknąć nawet do 8 warstw powierzchniowych skóry, wzmacniając ją i ożywiając. To ratunek dla skóry zmęczonej i poszarzałej, która jest często narażona na różnorodne czynniki stresogenne. Dodatkowym atutem produktu jest fakt, że koryguje on widoczne oznaki starzenia się skóry, w tym redukuje płytkie zmarszczki. Efekt ten to zasługa takich składników jak kwas hialuronowy 11kDa oraz kompleks ziół adaptogennych.
Co na zmarszczki po 30. roku życia?
Wspomnieliśmy już, że pierwsze zmarszczki mimiczne, które zaczynają się utrwalać, pojawiają się w okolicach 30. roku życia. Jest to zatem doskonały moment, aby wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym i kompleksowo zatroszczyć się o skórę.
Warto sięgnąć m.in. po Serum liftingujące o właściwościach minimalizujących pory Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate. Jakie jest jego działanie? Przede wszystkim ujędrniające i napinające. Pomaga ono zadbać o wymodelowanie konturu twarzy, który na skutek procesów starzenia może nieco stracić pierwotny wygląd. Jednocześnie zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Serum zostało wzbogacone o mikrofiltrowany ekstrakt z drożdży oraz olejek eteryczny z geranium, który ma właściwości antyoksydacyjne.
Serum tego typu może być znakomitym uzupełnieniem działania, jakie zapewniają kremy przeciwzmarszczkowe 30+. A jaki krem pod oczy na zmarszczki wybrać? Proponujemy Odżywczy krem pod oczy na noc Midnight Recovery. Wygładza i regeneruje skórę wokół oczu, a jednocześnie zmniejsza widoczność cieni oraz opuchlizny. W składzie znalazły się ekstrakt z ruszczyka kolczastego, olejek eteryczny z lawendy i olejek z wiesiołka.
Co na zmarszczki po 40. roku życia?
Chociaż pierwsze zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej, to jednak dla wielu kobiet i mężczyzn to właśnie przekroczenie czterdziestki jest momentem, kiedy poszukiwane są odpowiedzi na pytania typu: „jak pozbyć się zmarszczek wokół ust?”. I chociaż nie istnieje uniwersalny krem na głębokie zmarszczki wokół ust (te mogą wymagać nawet ingerencji medycyny estetycznej), to jednak skrupulatna pielęgnacja, w tym dobry krem pod oczy na zmarszczki 40+, zdecydowanie pomoże nam zatroszczyć się o zaspokojenie potrzeb skóry.
W tym czasie warto sięgać po takie kosmetyki, jak krem przeciwzmarszczkowy Super Multi-Corrective Cream. Jego działanie jest niezwykle wszechstronne: liftinguje, wygładza, wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej strukturę, a dodatkowo nadaje jej zdrowy blask i elastyczność. Te właściwości zawdzięcza takim składnikom, jak Phytomimetic witamina A, ProxynaleGX i grzyby chaga. Będzie to również odpowiedni krem na zmarszczki dla mężczyzn.
Jaki krem pod oczy na zmarszczki po 40 roku życia? Na zmarszczki pod oczami możemy natomiast stosować produkt z tej samej serii, czyli Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment – przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Posiada szybko wchłaniającą się, żelową konsystencję, która redukuje oznaki starzenia się skóry, a jednocześnie zmniejsza cienie i opuchliznę. Może być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc.
Co na zmarszczki po 50. roku życia?
Po 50. roku życia nadal z powodzeniem możemy wykorzystywać krem przeciwzmarszczkowy w codziennej pielęgnacji. Wybierajmy takie składniki, jak kwas hialuronowy czy witamina C. Dzięki temu będziemy mogli nie tyle zlikwidować zmarszczki pod oczami, co odżywić, nawilżyć i rozświetlić skórę, a do tego sprawić, że będzie ona gładsza i zyska młodszy wygląd.
Rutynę pielęgnacyjną może uzupełnić serum przeciwzmarszczkowe z retinolem Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum. Widocznie zmniejsza zmarszczki mimiczne i głębiej osadzone bruzdy, ujędrnia, poprawia strukturę skóry i redukuje uczucie dyskomfortu. Oprócz retinolu, który wspomaga regenerację, w składzie znalazły się wzmacniające peptydy i ceramidy.
A co na zmarszczki pod oczami? Proponujemy krem pod oczy na zmarszczki Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream. Redukuje zmarszczki pod oczami, drobne linie i kurze łapki. Został wzbogacony o miedź PCA, która pomaga w utrzymaniu właściwego nawilżenia i elastyczności, wzmacniającą barierę ochronną skóry wapń PCA oraz kofeinę.
Warto tutaj wspomnieć, że jeżeli chcemy jednocześnie stosować produkt z witaminą C i drugi z retinolem, najlepiej nie nakładać ich jednocześnie. Retinol może sprawdzić się na noc, z kolei w pielęgnacji na dzień możemy sięgnąć właśnie po kosmetyki z dodatkiem witaminy C.
Co na zmarszczki po 60. roku życia?
Nie da się ukryć, że w tym wieku postępujące procesy starzenia są mocno widoczne. Nie sposób jest całkowicie zlikwidować zmarszczki bez ingerencji zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie oznacza to jednak, że nie możemy sprawić, aby nasza skóra prezentowała się rewelacyjnie. Skuteczny krem na zmarszczki po 60. roku życia nakładany codziennie w towarzystwie dodatkowych produktów, które wzmocnią jego działanie, to podstawa.
Po raz kolejny należy podkreślić, jak dobroczynne działanie na cerę ma witamina C oraz kwas hialuronowy – oba te składniki znajdziemy w silnie działającym koncentracie odmładzającym Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate. Jego formuła została dodatkowo wzbogacona nawilżającą gliceryną. Produkt ten zmniejsza zmarszczki, drobne linie i rozszerzone pory, nadaje blask i ujędrnia.
A na pytanie, jak pozbyć się zmarszczek pod oczami, odpowiadamy: stosując przykładowo Serum pod oczy z witaminą C o silnym działaniu redukującym zmarszczki i cienie pod oczami Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate. Uzupełnia on działanie wspomnianego wyżej koncentratu, intensywnie zmniejszając widoczność kurzych łapek, cieni i opuchlizny.
Serum przeciwzmarszczkowe na noc z retinolem
Retinol Fast Release Wrinkle-Reducing Night Serum
Pierwsze zmarszczki i drobne linie mogą pojawiać się już ok. 30. roku życia. By skutecznie im przeciwdziałać, sięgnij po serum przeciwzmarszczkowe Retinol Fast Release Wrinkle-Reducing Night Serum. To produkt do stosowania na noc, który zawiera 0,3% retinolu. To składnik o niezwykłych właściwościach: potrafi przeniknąć nawet do 15 warstw powierzchniowych naskórka, dzięki czemu jest wyjątkowo skuteczny. Wygładza skórę, odświeża ją i zapewnia jej bardziej młodzieńczy wygląd. Serum przeciwzmarszczkowe zostało zamknięte w innowacyjnym opakowaniu, co zapewnia długotrwałą świeżość formuły. Serum z czystym retinolem daje pierwsze efekty już po 5 dniach stosowania.
Przeciwzmarszczkowe serum do twarzy z retinolem
Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum
Retinol możesz stosować także w porannej pielęgnacji – ten składnik nie ma potencjału fotouczulającego, choć wciąż należy pamiętać o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. Tym samym do swojej rutyny możesz włączyć przeciwzmarszczkowe serum do twarzy Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum. Poza czystym retinolem znajdziesz w nim także peptydy i ceramidy, dzięki czemu czemu produkt odnawia warstwę powierzchniową skóry, wspierając jej barierę ochronną. Przede wszystkim jednak pozwala widocznie zmniejszyć zmarszczki, ujędrnić skórę i zmniejszyć uczucie dyskomfortu.
Korygujące serum pod oczy
Super Multi-Corrective Eye-Opening Serum
W trakcie kuracji przeciwzmarszczkowej nie powinniśmy zapominać o tym, jak istotna jest pielęgnacja delikatnej i wrażliwej skóry pod oczami. To właśnie w okolicach oczu najszybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Możesz je zniwelować dzięki produktowi, jakim jest przeciwstarzeniowe serum korygujące pod oczy Super Multi-Corrective Eye-Opening Serum. Redukuje nie tylko zmarszczki pod oczami, ale także widoczność cieni i kurzych łapek. Oprócz tego wygładza, ujędrnia i nawilża, sprawiając, że skóra nabiera bardziej młodzieńczego wyglądu.
Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy
Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment
Połączenie w postaci serum+krem sprawdza się nie tylko na obszarze twarzy, ale także w okolicach pod oczami. Zastosowanie dwóch dopasowanych do siebie produktów może sprawić, że osiągniemy jeszcze lepsze efekty. Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment wyróżnia się lekką, nieobciążającą formułą, która w dodatku została wzbogacona o kojący niacynamid. W składzie znalazł się również peptyd kolagenowy odpowiedzialny za wygładzenie skóry. Ten krem przeciwzmarszczkowy pod oczy doskonale nawilża, wyrównuje koloryt, wspiera barierę ochronną skóry, a przy tym wygładza i ujędrnia, redukując zmarszczki i drobne linie.
Krem przeciwzmarszczkowy
Super Multi-Corrective Cream
Dobry krem przeciwzmarszczkowy do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej, która potrzebuje wygładzenia i odświeżenia. Super Multi-Corrective Cream zapewnia efekt liftingu, ujędrniając, zwiększając elastyczność i przywracając skórze blask. Dzieje się to m.in. za sprawą trzech skoncentrowanych składników: PhytoMimetic witaminy A, ProxylaneGX oraz grzybów Chaga. Redukuje zmarszczki i drobne linie na twarzy szyi, a w dodatku sprawdzi się niezależnie od typu skóry, w tym skóry wrażliwej. Jego wielokierunkowe działanie pozwala na widoczne zmniejszenie oznak starzenia się skóry.
Serum pod oczy z witaminą C
Powerful-Strength Line-Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum
Witamina C to jeden z istotnych składników aktywnych w pielęgnacji skóry, nie tylko dojrzałej. Ma działanie rozjaśniające, dzięki czemu pozwala skorygować przebarwienia i przywraca skórze zdrowy koloryt. Stosując serum pod oczy z witaminą C Powerful-Strength Line-Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum, możesz liczyć na zredukowanie cienie pod oczami, a przy tym zmniejszysz opuchliznę, drobne linie i zmarszczki w okolicy wokół oczu. Oprócz tego natychmiastowo wygładza i nawilża skórę pod oczami, dzięki czemu spojrzenie wygląda na wypoczęte.
Silnie działający koncentrat odmładzający
Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate
Oczywiście witamina C sprawdza się nie tylko na skórze pod oczami, ale także w obrębie całej twarzy. Z pomocą serum do twarzy z witaminą C Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate Twoja cera odzyska dawny blask. To silny koncentrat odmładzający, w składzie którego znalazł się także nawilżający kwas hialuronowy. Produkt pomaga ujędrnić skórę, a przy tym minimalizuje widoczność zmarszczek, drobnych linii oraz porów. Dodatkowo działa na zaczerwienienia, redukując je i przywracając skórze pożądany komfort poprzez wzmacnianie jej naturalnej bariery ochronnej.
Krem pod oczy korygujący zmarszczki
Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream
Jak już sobie powiedzieliśmy, skóra wokół oczu to niezwykle wrażliwy obszar, podatny nie tylko na zmarszczki i inne oznaki starzenia. Oprócz tego często zdarzają się obrzęki, opuchlizna, podrażnienia, a także cienie i worki. Krem pod oczy na zmarszczki Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream zawiera miedź PCA, wapń PCA oraz kofeinę, która znana jest ze swoich właściwości energetyzujących. To produkt przeciwzmarszczkowy, który redukuje obrzęki, zwiększa elastyczność skóry i pomaga ją wygładzić. Za sprawą wyraźnie poprawionej tekstury skóry wokół oczu nasze spojrzenie będzie wyglądało na świeższe oraz bardziej wypoczęte.
Serum liftingujące o właściwościach minimalizujących pory
Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate
Wraz z postępującym procesem starzenia się skóry owal naszej twarzy ulega przemianie. Ponieważ skóra staje się mniej napięta, zaczyna wiotczeć i delikatnie obwisać, wobec czego rysy mogą być nieco zniekształcone. Zdarza się również, że zwiększa się widoczność rozszerzonych porów. Serum liftingujące Precision Lifting & Pore-Tighetning Concentrate odpowiada na te problemy. Nie tylko minimalizuje pory, ale także ujędrnia, wygładza i „podnosi” skórę, dzięki czemu kontury twarzy są bardziej zdefiniowane. W ten sposób uzyskujemy efekt liftingu, co sprawi, że będziemy wyglądać młodziej.
Podsumowanie
A na koniec pamiętaj: starzenie się skóry to naturalne zjawisko i nie musisz się go obawiać. Stosuj odpowiednią pielęgnację, by zmarszczki pod oczami, zmarszczki mimiczne, drobne linie i bruzdy były słabiej widoczne i ciesz się zdrowo wyglądającą, pełną blasku cerą.
Bibliografia
- Kołaczek A., Przegląd metod pielęgnacji skóry dojrzałej, „Kosmetologia Estetyczna” 2015, t. 4, nr 6.
- Starzenie się skóry. Jak starzeje się twarz?, https://age-less.pl/jak-starzeje-sie-twarz/ [dostęp: 10.06.2022].
- Resich-Kozieł L., Niemyska K., Rodzaje oraz przyczyny starzenia się skóry, „Kosmetologia Estetyczna” 2020, t. 9, nr 1.
- Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, „Acta Clinica et Morphologica” 2012, t. 15, nr 1.