Main content

Odkryj wyjątkowe właściwości nagietka lekarskiego dla Twojej skóry

Od lat 60-tych XX wieku nagietek jest charakterystycznym składnikiem produktów Kiehl's. Jako część naszej tradycji aptekarskiej, zaczęliśmy tworzyć Calendula Herbal-Extract Toner - Tonik bezalkoholowy z nagietkiem z ręcznie zbieranych płatków i ekstraktu z nagietka. Ten bezalkoholowy tonik szybko zyskał miano kultowego i stał się ulubieńcem klientów na całym świecie, sprzedając się co 20 sekund na całym świecie. Dowiedz się więcej o nagietku i jego wyjątkowym miejscu w naszym dziedzictwie.

Czym jest nagietek lekarski?

Nagietek lekarski (Calendula officinalis), pochodzący z rejonu Morza Śródziemnego, jest rośliną zielną powszechnie stosowaną w produktach ziołowych i pielęgnacyjnych. Nazwa tej byliny pochodzi od łacińskiego słowa "kalendae", które oznacza "mały kalendarz" lub "pierwszy dzień każdego miesiąca ". Kwiaty nagietka są pomarańczowe lub złote i mają silny, świeży aromat. Nagietek, od wielu wieków cieszący się zaufaniem, jest znany z tradycyjnego stosowania w ajurwedyjskiej i tradycyjnej medycynie chińskiej.

Czy nagietek jest dobry dla Twojej skóry?

Nasz ekstrakt i płatki nagietka są naukowo badane, aby zapewnić trwałe i ciągłe dostarczanie związków zmniejszających dyskomfort. Każdy pojedynczy płatek nagietka zawiera pięć związków: kwas oleanowy, lupeol, kwercetynę, α amyrynę i β amyrynę. Te skuteczne związki zostały przebadane i wiemy już, iż zapewniają ochronę antyoksydacyjną, koją skórę oraz niwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Jakie są zalety nagietka?

Skuteczne związki zawarte w nagietku pomagają ukoić i widocznie poprawić stan skóry. Zmniejszając uczucie dyskomfortu, nasze formuły z płatkami i wyciągiem z nagietka pomagają skórze wyglądać gładko, promiennie i świeżo. Związki te zawarte w Calendula Serum-Infused Water Cream - Kremie wodnym z serum z nagietka lekarskiego pomagają nawet skórze oprzeć się wczesnym oznakom starzenia, takim jak matowa skóra, suche zmarszczki oraz nierówny koloryt i struktura skóry.

Jakie są powszechne zastosowania Nagietka?

Oprócz produktów do pielęgnacji skóry zawierających nagietek, to jadalne zioło jest często stosowane w żywności i herbacie. Płatki nagietka można dodawać do sałatek, parzyć w celu uzyskania kojącej herbaty lub stosować jako zamiennik szafranu. Z kwiatów nagietka pozyskiwany jest również żółty barwnik, który stosuje się do barwienia tkanin i żywności.

Odsłony Nagietka w Historii

  • W średniowieczu, nagietek był używany do barwienia serów i masła.
  • Podczas amerykańskiej wojny secesyjnej i I wojny światowej płatki nagietka były używane do opatrywania ran.
  • W kulturze hinduskiej, nagietek jest używany do ozdabiania posągów i jest często stosowany w żywności, tkaninach i kosmetykach.
  • Nagietek był używany w starożytnej cywilizacji Azteków i Majów, a obecnie jest włączany do procesji z okazji Dnia Zmarłych w Meksyku.

KIEHL’S I NAGIETEK LEKARSKI

Dzięki sukcesowi i wieloletniej popularności toniku Calendula, rozszerzyliśmy naszą linię produktów Calendula o pieniący się preparat oczyszczający, nawilżającą maseczkę do twarzy oraz krem wodny z serum. Każdy z tych produktów został opracowany na bazie skoncentrowanego ekstraktu z nagietka. Wierni naszemu aptekarskiemu dziedzictwu, nasza maseczka, tonik i krem wodny są nadal nasączane ręcznie zbieranymi płatkami nagietka!

Nasze płatki Nagietka

Od momentu zasadzenia nasion nagietka, poprzez uprawę do ręcznego zbierania i suszenia, mija około 9-10 miesięcy. Cały kwiat zbierany jest ręcznie od stycznia do marca, co pozwala zachować jego delikatność i nienaruszone płatki. Następnie płatki są ręcznie sortowane i suszone na słońcu, bez użycia sztucznego ciepła czy dodatkowej obróbki. Wszelkie niewykorzystane płatki i części kwiatu są następnie kompostowane przez plantatora.

Nagietek, a nasze formuły

Nasz tonik i maseczka nagietkowa zostały stworzone z całych płatków kwiatów, które przyczyniają się do złotego odcienia formuły. W miarę jak płatki są powoli mieszane z maseczką, kolor zaczyna się intensyfikować, podczas gdy kolor toniku nagietkowego pogłębia się z czasem. Tworząc nasz wodny krem nagietkowy, chemicy Kiehl's starali się opracować preparat, który pozwoli wydobyć maksymalną skuteczność nagietka. W tym celu całe płatki nagietka poddawane są działaniu wysokiej temperatury, co pozwala na maksymalne uwolnienie składników łagodzących skórę. Po uwolnieniu tych związków, całe płatki są mieszane z formułą i rozdrabniane na setki zmikronizowanych płatków - widocznych tylko pod mikroskopem.

Tonik z Nagietka, a Muzeum Smithsonian

Nasz kultowy, klasyczny tonik z wyciągiem z nagietka został nawet włączony do Kolekcji Kosmetyków i Produktów Osobistej Pielęgnacji Instytutu Smithsonian. Jako część stałej kolekcji w Narodowym Muzeum Historii Ameryki, ta klasyczna formuła pielęgnacyjna jest uznawana za wyjątkowe dziedzictwo.

PIELĘGNACJA SKÓRY Z NAGIETKIEM

Nasze łagodne, a jednocześnie skuteczne produkty do pielęgnacji skóry z nagietkiem zostały opracowane z myślą o wszystkich rodzajach skóry. Produkty te są szczególnie polecane do skóry normalnej i tłustej, są również wystarczająco łagodne, aby mogły być stosowane przez osoby o skórze wrażliwej. Nasi klienci twierdzą również, że ten zabieg pielęgnacyjny pomaga im zrównoważyć skórę i poprawić stan obszarów problematycznych, dzięki czemu ich cera wygląda zdrowo. Odśwież swoją codzienną pielęgnację i poznaj korzyści, jakie nagietek może przynieść Twojej skórze.

KROK 1

Oczyszczenie

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash - Głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy z nagietka lekarskiego

Dzięki świeżemu zapachowi i kremowej konsystencji pianki, ten płyn do mycia twarzy to idealny sposób, aby w rześkiej formie zacząć dzień, lub zmyć zanieczyszczenia i nadmiar sebum pod koniec dnia. Ten skuteczny product do mycia twarzy przeznaczony do skóry tłustej i normalnej delikatnie usuwa brud, resztki makijażu i zanieczyszczenia. Jego kremowa, żelowa formuła tworzy gęstą, obfitą pianę, która pozostawia skórę odświeżoną i odnowioną. Płyn do mycia twarzy z nagietkiem skutecznie oczyszcza skórę, zachowując jej barierę ochronną i nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Odśwież swoją skórę tym aromatycznym, pieniącym się płynem do mycia twarzy.

KUP TERAZ
KROK 2

Tonizacja

Calendula Herbal-Extract Toner – Tonik bezalkoholowy z nagietkiem

Uwielbiana przez naszych klientów, ta kultowa formuła pomaga ukoić i tonizować skórę. Skuteczny tonik do skóry tłustej i normalnej zawiera ekstrakt z łopianu i alantoinę oraz ekstrakt z nagietka. W butelce o pojemności 250 ml znajduje się około 93 płatków nagietka. Bezalkoholowy tonik nie zawiera syntetycznych substancji wysuszających. Po oczyszczeniu skóry, nałóż nasz delikatny tonik z nagietkiem, aby złagodzić i poprawić stan problematycznych obszarów skóry.

KUP TERAZ
KROK 3

Nawilżenie

Calendula Serum-Infused Water Cream - Kremie wodnym z serum z nagietka lekarskiego

Nasz lekki krem wodny, nasycony skoncentrowanym serum z nagietka, to formuła, która czyni wiele cudów. Dzięki zawartości setek zmikronizowanych płatków nagietka oraz najwyższego stężenia ekstraktu z nagietka, ten skuteczny krem nawilżający w widoczny sposób wyrównuje koloryt skóry, dodaje jej blasku i pomaga zredukować widoczne zaczerwienienia. Po nałożeniu na skórę, formuła kremu zmienia się w lekką jak woda konsystencję, uwalniając skoncentrowane serum z nagietka bezpośrednio na skórę. Nakładaj codziennie na skórę, aby stała się miękka jak płatek.

KUP TERAZ
KROK 4

Maseczka

Calendula Petal-Infused Calming Mask - Nawilżająco-łagodząca maska do twarzy z nagietkiem

Aby poczuć uderzenie chłodzącego nawilżenia, poznaj naszą kojącą maskę do twarzy z nagietkiem. Stworzona z myślą o wszystkich rodzajach skóry, ta lekka, kremowa maseczka do twarzy nawilża skórę, pozostawiając ją miękką i ukojoną. Dzięki formule z ręcznie zbieranymi płatkami kwiatów nagietka i aloesem, nasza łagodząca maska do twarzy pomaga zmniejszyć widoczne zaczerwienienia i pomaga skórze poczuć się komfortowo. Zgodnie z naszym dziedzictwem związanym z nagietkiem na 100 ml produkt zawiera około 150 płatków kwiatu nagietka. Ukoi i odświeży Twoją skórę po stresującym dniu, długim locie lub kiedy tylko zechcesz doświadczyć chłodzącego nawilżenia. Nałóż grubą, widoczną warstwę naszej uspokajającej maski na oczyszczoną skórę, aby poczuć natychmiastowe nawilżenie i odświeżenie.

KUP TERAZ

Ii Shorter Oxford English Dictionary (6th ed.). United Kingdom: Oxford University Press. 2007. P. 3804 ISBN 0199206872
II “Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner.” Smithsonian Institution. Web. 06 Jun. 2018.

You May Also Like

Komunikat informacyjny
Aby uzyskać najlepsze wyniki, odwróć urządzenie