Main content

Czym się różnią zmarszczki na twarzy od drobnych linii?

Czym różnią się zmarszczki na twarzy od drobnych linii?


Choć wielu z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, woli się nie zastanawiać nad tym, jak będzie wyglądało starzenie się, to niestety musimy pamiętać, że to nieuchronny proces. Wraz z wiekiem zmienia się nasze ciało, a co za tym idzie – także nasza skóra. W miarę upływających lat jej potrzeby oraz wygląd mogą ulec diametralnej metamorfozie. Warto jednak podkreślić, że starzenia się skóry nie da się zatrzymać, za to można znacząco je opóźnić. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się bliżej zjawisku, jakim są zmarszczki, i zastanowimy się, co zrobić, aby ich widoczność była jak najmniejsza.

 


Czym są zmarszczki?

Nie da się ukryć, że problem zmarszczek prędzej czy później dotknie każdego z nas. Jest to absolutnie naturalny proces, którego nie trzeba się obawiać – tym bardziej w przypadku, gdy stosujemy odpowiednią pielęgnację i dbamy o to, by zapewnić dojrzałej skórze wszystko to, czego jej potrzeba.

Zmarszczki to bruzdy na twarzy o różnej głębokości, które mogą być rozmieszczone w różnych punktach. Najczęściej zauważalne są w okolicach oczu, ust, czoła, a także podbródka. Co więcej, zmarszczki pojawiają się również na szyi i dekolcie, podobnie jak chociażby na dłoniach. Innymi słowy: możemy je dostrzec szczególnie tam, gdzie nasza skóra jest najcieńsza, a przez to również najdelikatniejsza.

Wgłębienia w skórze to efekt właśnie starzenia się skóry, która z biegiem czasu traci dotychczasową jędrność, sprężystość i elastyczność. Warto tutaj zaznaczyć, że zmarszczki to nie to samo, co drobne linie. Zmarszczki są zwykle głębiej umiejscowione, a przez to także mocniej widoczne i trudniejsze w usunięciu. Z kolei linie są płytsze i biegną z reguły wzdłuż zmarszczek. Stosunkowo łatwo się ich pozbyć i wygładzić skórę, jednak konieczna jest tutaj odpowiednia pielęgnacja, w tym kremy przeciwzmarszczkowe. W przeciwnym wypadku mogą się pogłębić.


Jak powstają zmarszczki?

Powstawanie zmarszczek to w dużej mierze złożony proces, który zachodzi we wnętrzu naszej skóry pod wpływem wieku (i nie tylko – o czynnikach zwiększających widoczność zmarszczek opowiemy za chwilę). Jak to się dzieje, że z czasem jędrność naszej cery się zmniejsza?

Jak powszechnie wiadomo, głównymi budulcami naszej skóry są włókna elastynowe oraz kolagenowe. Stanowią one swojego rodzaju „rusztowanie” dla innych istotnych składników, takich jak naturalnie produkowany przez organizm kwas hialuronowy i oczywiście woda. Wraz z upływem lat wytwarzanie kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego zaczyna zwalniać.

Dodatkowo występują problemy z właściwym poziomem lipidów, a nawet z sebum, którego jest zdecydowanie mniej. Co więcej, naskórek staje się cieńszy, a cykl komórkowy trwa dłużej, wobec czego zastępowanie martwych komórek nowymi przebiega wolniej. W tym czasie zwiększa się nie tylko ilość zmarszczek – ponieważ naczynka krwionośne ulegają osłabieniu, częściej pękają, przekształcając się teleangiektazje (zaczerwienienia).

To wszystko sprawia, że skóra przestaje być tak napięta jak wcześniej. Jej wiotkość powoduje z kolei powstawanie zmarszczek, co wynika z zapadania się naskórka i zanikania podściółki tłuszczowej.


Jakie czynniki nasilają zmarszczki?

Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, że istnieje szereg czynników, przez które powstawanie zmarszczek może zachodzić szybciej, a poszczególne linie i bruzdy mogą ulegać stopniowemu pogłębianiu się. Zaliczamy do nich m.in.:

  • promieniowanie UV – w tym przypadku mówimy o zjawisku fotostarzenia się skóry. Ekspozycja na słońce, zwłaszcza bez ochrony, uszkadza ją i utrudnia proces regeneracji;
  • niezdrowy tryb życia, w tym niewłaściwa dieta – jeżeli nie zapewniamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które dostarczamy wraz z pożywieniem, a oprócz tego sięgamy po takie używki jak alkohol, papierosy czy kawa, zmarszczki mimiczne i inne ich rodzaje pojawiają się szybciej;
  • czynniki hormonalne – estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe (które występują także u mężczyzn) mają wpływ na zachowanie właściwej struktury skóry. Z wiekiem ich produkcja maleje, co jest widoczne także w kondycji cery;
  • uwarunkowania genetyczne – większą lub mniejszą skłonność do zmarszczek otrzymujemy także od swojej rodziny w genach;
  • nieodpowiednia pielęgnacja – jeżeli nie dbamy o nawilżenie i odżywienie skóry, a zamiast tego często sięgamy po preparaty o działaniu wysuszającym, również musimy liczyć się z faktem, że zmarszczki pojawią się szybciej i w dodatku będą bardziej widoczne.


Kremy przeciwzmarszkowe Kiehl's

W jakim wieku pojawiają się zmarszczki?

Może nam się złudnie wydawać, że musi minąć wiele lat, zanim sięgniemy po krem na zmarszczki i zaczniemy się przejmować utratą jędrności skóry. Nic bardziej mylnego: jak się okazuje, proces starzenia się skóry zaczyna przyspieszać już po 25. roku życia. Oczywiście początkowo będzie on właściwie niezauważalny, jednak z czasem może się okazać, że w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej już na stałe znajdą się produkty, których zadaniem będzie zlikwidować zmarszczki.

Choć oczywiście każdy z nas starzeje się w indywidualny sposób, co wynika chociażby z czynników wymienionych wcześniej, to i tak możemy zauważyć, że zmiany na naszej skórze da się podzielić na etapy. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się około 30. roku życia. Zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne, czyli takie, które są związane z mimiką twarzy. Będą to takie miejsca, jak kąciki oczu czy przestrzeń między brwiami. Wiąże się to z faktem, że skóra w tych okolicach najbardziej „pracuje” na skutek uśmiechania się i innych ruchów, z których wykonywania na co dzień nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Później, między 40. a 50. rokiem życia, zauważalne mogą stać się tzw. zmarszczki nosowo-wargowe, co także wynika z mimiki. Zdarza się, że ujawniają się one jeszcze przed ukończeniem czterdziestki. Dodatkowo pojawiają się tzw. zmarszczki palacza, czyli te w obrębie ust.

Ilość zmarszczek diametralnie wzrasta po 55. roku życia i zaczynają one obejmować już nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.


Rodzaje zmarszczek na twarzy

Zanim bardziej szczegółowo przejdziemy do tego, co wygładza zmarszczki i jaką pielęgnację zastosować, aby odpowiednio zadbać o cerę dojrzałą, warto bliżej przyjrzeć się liniom i załamaniom znajdującym się na naszej twarzy. Jakie są rodzaje zmarszczek? Jak się okazuje, możemy je podzielić zarówno ze względu na miejsce występowania, jak i przyczyny ich pojawienia się.


Zmarszczki mimiczne

O nich już co nieco sobie powiedzieliśmy. To te, które powstają najszybciej (bo już w okolicach 30. roku życia) i które wynikają z intensywnej pracy mięśni, które biorą udział w kształtowaniu naszej mimiki. Zaliczamy do nich zmarszczki pod oczami i w ich okolicach, w tym kurze łapki, czyli załamania w kącikach, które możemy zawsze u siebie dostrzec w czasie uśmiechania się. Skóra w tym obszarze jest wyjątkowo cienka i delikatna – dlatego jednym z najczęstrzych problemów zarówno u kobiet jak i mężczyzn są zmarszczki pod oczami.

Do zmarszczek mimicznych zaliczamy również wspomniane zmarszczki palacza, umiejscowione w obrębie ust. Dodatkowo często pojawia się tzw. lwia zmarszczka, która bywa nazywa też lwią bruzdą. Są to poziome linie umiejscowione między brwiami, tuż nad nasadą nosa. Wynikają one z marszczenia brwi, a kiedy ulegają utrwaleniu, może sprawić, że nabierzemy nieco groźnego wyglądu.

Oprócz tego do zmarszczek mimicznych zaliczamy zmarszczki na czole, które również mają postać pionowych załamań, a także zmarszczki królicze, które są zlokalizowane po obu stronach nosa i są spowodowane jego częstym marszczeniem.


Zmarszczki senne

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, a nawet absurdalne, zmarszczki na naszej twarzy mogą ulegać utrwaleniu również podczas... snu. Jest to związane ze zjawiskiem określanym jako „pillow face”, którego każdy z nas doświadcza wielokrotnie. Mowa tutaj o wzorkach z pościeli, jakie odbijają się na naszej skórze i mogą być widoczne o poranku. Oczywiście po niedługim czasie te ślady zanikają, nie oznacza to jednak, że przyciskanie twarzy do poduszki nie pozostaje bez wpływu na kondycję skóry.

W czasie snu niemalże wgniatamy naszą skórę w poszewki. Może to spowodować późniejsze pogłębienie się zmarszczek. W taki sposób może się okazać, że po kilkunastu latach załamania są bardziej widoczne na lewej stronie twarzy, ponieważ najczęściej sypiamy na lewym boku. Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy jest oczywiście w stanie w dużej mierze zahamować ten proces, mimo to warto podjąć też inne kroki. Pomóc może przykładowo regularnie wykonywany masaż twarzy.


Zmarszczki posłoneczne

Jak już wspominaliśmy, promieniowanie UV jest dla naszej skóry szkodliwe, zwłaszcza w nadmiarze i bez zastosowania właściwej ochrony. Jednym ze skutków ekspozycji na słońce są właśnie posłoneczne zmarszczki, które najczęściej można dostrzec na szyi i dekolcie. Skóra w tych obszarach może wyglądać niczym pognieciony pergamin – jest sucha, matowa, szorstka i pokryta siateczką cienkich linii.

Zamiast zastanawiać się, jak zlikwidować zmarszczki od słońca, lepiej zawczasu zadbać o zabezpieczenie skóry przed promieniami UV. Kremy i balsamy z filtrem to nasi sprzymierzeńcy nie tylko latem, bo sięgać po nie warto przez cały rok.


Zmarszczki atroficzne

To szczególny rodzaj zmarszczek, ponieważ wynika on ze spadku poziomu estrogenów, który jest wyjątkowo gwałtowny w okresie okołomenopauzalnym (zazwyczaj między 50. a 60. rokiem życia). Zmniejsza się aktywność fibroblastów, czemu towarzyszy mniejsza ilość włókien kolagenowych i elastynowych. To właśnie w tym okresie dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej, w dodatku skóra staje się cieńsza, a substancjom odżywczym trudniej przenikać do jej głębszych warstw.

Atrofia, bo tak możemy określić całe to zjawisko, objawia się m.in. poprzez zapadanie się policzków. W tym czasie szczególnie ważna jest pielęgnacja o działaniu przeciwzmarszczkowym, która powinna wzmacniać skórę i stymulować naskórek do wytwarzania nowych komórek.


Zmarszczki statyczne i dynamiczne – różnice

Poza wyżej wymienionymi rodzajami zmarszczki możemy podzielić również na dwa rodzaje: dynamiczne i statyczne. Jako dynamiczne określa się zmarszczki mimiczne, które widzimy wyłącznie wtedy, gdy mimika naszej twarzy pracuje, a skóra, wraz z napinaniem i rozluźnianiem mięśni, może być pofałdowana czy pomarszczona.

Zmarszczki statyczne to z kolei takie, które uległy utrwaleniu i są widoczne na twarzy niezależnie od mimiki.


Kremy przeciwzmarszkowe redukujące proces powstawania zmarszczek Kiehl's

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek?

Co na zmarszczki pod oczami? Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Jak pozbyć się zmarszczek na czole? Pytania tego typu padają bardzo często. Tymczasem, jak już powiedzieliśmy, warto odpowiednio wcześniej przeciwdziałać występowaniu linii i bruzd. Im szybciej podejmiemy działania profilaktyczne, tym lepiej.

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy wdrożyć do pielęgnacji przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy już w wieku 20 lat. Na takie produkty jak krem na zmarszczki na czole i w innych miejscach przyjdzie odpowiedni czas, natomiast od samego początku możemy troszczyć się o to, by właściwie skórę nawilżać, odżywiać, a do tego chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Nasza pielęgnacja powinna się zatem opierać m.in. na zabezpieczaniu skóry przed działaniem promieniowania UV. Krem z wysokim filtrem jest szczególnie ważny w obrębie twarzy, którą trudno nam w pełni zakrywać przed słońcem tak jak w przypadku reszty ciała. Bardzo ważne jest także regularne oczyszczanie skóry, co pozwoli na usunięcie nie tylko nadmiaru sebum i potu, ale również zanieczyszczeń osadzających się na jej powierzchni każdego dnia.

Zanim sięgniemy po skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, pamiętajmy też o tym, by codziennie wzmacniać skórę i chronić ją przed wolnymi rodnikami oraz skutkami stresu, który może pogorszyć jej kondycję. Pomocne będzie w tym Serum wzmacniające Vital Skin-Strengthening Super Serum, które jest przeznaczone do wszystkich typów skóry, w tym także cery wrażliwej.

Serum jest w stanie wniknąć nawet do 8 warstw powierzchniowych skóry, wzmacniając ją i ożywiając. To ratunek dla skóry zmęczonej i poszarzałej, która jest często narażona na różnorodne czynniki stresogenne. Dodatkowym atutem produktu jest fakt, że koryguje on widoczne oznaki starzenia się skóry, w tym redukuje płytkie zmarszczki. Efekt ten to zasługa takich składników jak kwas hialuronowy 11kDa oraz kompleks ziół adaptogennych.


Co na zmarszczki po 30. roku życia?

Wspomnieliśmy już, że pierwsze zmarszczki mimiczne, które zaczynają się utrwalać, pojawiają się w okolicach 30. roku życia. Jest to zatem doskonały moment, aby wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym i kompleksowo zatroszczyć się o skórę.

Warto sięgnąć m.in. po Serum liftingujące o właściwościach minimalizujących pory Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate. Jakie jest jego działanie? Przede wszystkim ujędrniające i napinające. Pomaga ono zadbać o wymodelowanie konturu twarzy, który na skutek procesów starzenia może nieco stracić pierwotny wygląd. Jednocześnie zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Serum zostało wzbogacone o mikrofiltrowany ekstrakt z drożdży oraz olejek eteryczny z geranium, który ma właściwości antyoksydacyjne.

Serum tego typu może być znakomitym uzupełnieniem działania, jakie zapewniają kremy przeciwzmarszczkowe 30+. A jaki krem pod oczy na zmarszczki wybrać? Proponujemy Odżywczy krem pod oczy na noc Midnight Recovery. Wygładza i regeneruje skórę wokół oczu, a jednocześnie zmniejsza widoczność cieni oraz opuchlizny. W składzie znalazły się ekstrakt z ruszczyka kolczastego, olejek eteryczny z lawendy i olejek z wiesiołka.


Co na zmarszczki po 40. roku życia?

Chociaż pierwsze zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej, to jednak dla wielu kobiet i mężczyzn to właśnie przekroczenie czterdziestki jest momentem, kiedy poszukiwane są odpowiedzi na pytania typu: „jak pozbyć się zmarszczek wokół ust?”. I chociaż nie istnieje uniwersalny krem na głębokie zmarszczki wokół ust (te mogą wymagać nawet ingerencji medycyny estetycznej), to jednak skrupulatna pielęgnacja, w tym dobry krem pod oczy na zmarszczki 40+, zdecydowanie pomoże nam zatroszczyć się o zaspokojenie potrzeb skóry.

W tym czasie warto sięgać po takie kosmetyki, jak krem przeciwzmarszczkowy Super Multi-Corrective Cream. Jego działanie jest niezwykle wszechstronne: liftinguje, wygładza, wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej strukturę, a dodatkowo nadaje jej zdrowy blask i elastyczność. Te właściwości zawdzięcza takim składnikom, jak Phytomimetic witamina A, ProxynaleGX i grzyby chaga. Będzie to również odpowiedni krem na zmarszczki dla mężczyzn.

Jaki krem pod oczy na zmarszczki po 40 roku życia? Na zmarszczki pod oczami możemy natomiast stosować produkt z tej samej serii, czyli Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment – przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Posiada szybko wchłaniającą się, żelową konsystencję, która redukuje oznaki starzenia się skóry, a jednocześnie zmniejsza cienie i opuchliznę. Może być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc.


Co na zmarszczki po 50. roku życia?

Po 50. roku życia nadal z powodzeniem możemy wykorzystywać krem przeciwzmarszczkowy w codziennej pielęgnacji. Wybierajmy takie składniki, jak kwas hialuronowy czy witamina C. Dzięki temu będziemy mogli nie tyle zlikwidować zmarszczki pod oczami, co odżywić, nawilżyć i rozświetlić skórę, a do tego sprawić, że będzie ona gładsza i zyska młodszy wygląd.

Rutynę pielęgnacyjną może uzupełnić serum przeciwzmarszczkowe z retinolem Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum. Widocznie zmniejsza zmarszczki mimiczne i głębiej osadzone bruzdy, ujędrnia, poprawia strukturę skóry i redukuje uczucie dyskomfortu. Oprócz retinolu, który wspomaga regenerację, w składzie znalazły się wzmacniające peptydy i ceramidy.

A co na zmarszczki pod oczami? Proponujemy krem pod oczy na zmarszczki Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream. Redukuje zmarszczki pod oczami, drobne linie i kurze łapki. Został wzbogacony o miedź PCA, która pomaga w utrzymaniu właściwego nawilżenia i elastyczności, wzmacniającą barierę ochronną skóry wapń PCA oraz kofeinę.

Warto tutaj wspomnieć, że jeżeli chcemy jednocześnie stosować produkt z witaminą C i drugi z retinolem, najlepiej nie nakładać ich jednocześnie. Retinol może sprawdzić się na noc, z kolei w pielęgnacji na dzień możemy sięgnąć właśnie po kosmetyki z dodatkiem witaminy C.

Co na zmarszczki po 60. roku życia?


Nie da się ukryć, że w tym wieku postępujące procesy starzenia są mocno widoczne. Nie sposób jest całkowicie zlikwidować zmarszczki bez ingerencji zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie oznacza to jednak, że nie możemy sprawić, aby nasza skóra prezentowała się rewelacyjnie. Skuteczny krem na zmarszczki po 60. roku życia nakładany codziennie w towarzystwie dodatkowych produktów, które wzmocnią jego działanie, to podstawa.

Po raz kolejny należy podkreślić, jak dobroczynne działanie na cerę ma witamina C oraz kwas hialuronowy – oba te składniki znajdziemy w silnie działającym koncentracie odmładzającym Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate. Jego formuła została dodatkowo wzbogacona nawilżającą gliceryną. Produkt ten zmniejsza zmarszczki, drobne linie i rozszerzone pory, nadaje blask i ujędrnia.

A na pytanie, jak pozbyć się zmarszczek pod oczami, odpowiadamy: stosując przykładowo Serum pod oczy z witaminą C o silnym działaniu redukującym zmarszczki i cienie pod oczami Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate. Uzupełnia on działanie wspomnianego wyżej koncentratu, intensywnie zmniejszając widoczność kurzych łapek, cieni i opuchlizny.

Wybierz produkt do swojej przeciwzmarszczkowej rutyny pielęgnacyjnej:

 

Serum przeciwzmarszczkowe na noc z retinolem

Serum przeciwzmarszczkowe na noc z retinolem

Retinol Fast Release Wrinkle-Reducing Night Serum

To błyskawiczne działające serum przeciwzmarszczkowe na noc z 0,3% retinolem retinolu pomaga przyspieszać regenerację skóry. Retinol jest w stanie wniknąć w aż do 15 warstw powierzchniowych naskórka. Już po 5 dniach zauważysz widoczną redukcję drobnych linii, a po 2 tygodniach także zmarszczek. By zapewnić długotrwałą świeżość, wykorzystano innowacyjne opakowanie. Czysty retinol jest świeżo zmieszany z formułą serum przy pierwszym użyciu. Regularnie stosowane serum z retinolem oferuje skórze bardziej młodzieńczy wygląd, wygładzając ją i odświeżając.

KUP TERAZ

 

 

Przeciwzmarszczkowe serum do twarzy z retinolem

Przeciwzmarszczkowe serum do twarzy z retinolem

Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Nasze skuteczne serum z retinolem zapewnia wygładzenie i przeciwdziała starzeniu się skóry. Naukowo opracowane, zgłoszone do opatentowania serum wykorzystuje codzienną mocną dawkę czystego retinolu, aby widocznie zmniejszyć zmarszczki, poprawić teksturę, ujędrnić skórę i minimalizuje uczucie dyskomfortu. Nasza potężna mikrodawka serum z 3 kluczowymi składnikami: czystym retinolem, peptydami i ceramidami odnawia powierzchniowe warstwy skóry, jednocześnie wzmacniając barierę skórną i nadaje jej młodszy wygląd.

KUP TERAZ

 

 

 

Korygujące serum pod oczy

Korygujące serum pod oczy

Super Multi-Corrective Eye-Opening Serum

Ta silnie działająca formuła pomaga widocznie zmniejszyć widoczność kurzych łapek, cieni i zmarszczek pod oczami. Nasze korygujące serum pod oczy w widoczny sposób podnosi, ujędrnia i wygładza skórę wokół oczu.

KUP TERAZ

 

 

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy

Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment

Włącz do swojej codziennej pielęgnacji krem pod oczy przeciwzmarszczkowy Super Multi-Corrective Eye Zone Treatment. To lekka, a zarazem skuteczna formuła pozwalająca zmniejszyć widoczność zmarszczek wokół oczu oraz poprawiająca wygląd i kondycję wrażliwej skóry w tym obszarze. W składzie znalazł się łagodzący niacynamid, którego właściwości pozytywnie wpływają na nawilżenie, koloryt i naturalną barierę ochronną skóry. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy został też wzbogacony o peptyd kolagenowy, który w zauważalny sposób ujędrniają skórę, tym samym redukując zmarszczki i drobne linie. Działanie wygładzające i ujędrniające to również zasługa wyciągu z nasion borówki czarnej.

KUP TERAZ

 

 

Krem przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy

Super Multi-Corrective Cream

Widoczny lifting, ujędrnienie, wygładzenie, udoskonalenie struktury, wyrównanie kolorytu i zwiększenie blasku oraz uczucia elastyczności - to wszystko dzięki naszemu kremowi nawilżającemu do skóry dojrzałej. Nasz krem przeciwzmarszczkowy oferuje wielokierunkowe podejście do zmniejszania 7 kluczowych widocznych oznak starzenia się skóry, w tym drobnych linii i zmarszczek, utraty elastyczności oraz nierównomiernego kolorytu i tekstury. Formuła kremu zawiera trio PhytoMimetic Vitamin A, ProxylaneGX i Chaga Mushroom, które w połączeniu tworzą wyjątkowy efekt. Nasz krem przeciwzmarszczkowy w widoczny sposób wygładza drobne linie i zmarszczki na twarzy i szyi oraz zwiększa uczucie elastyczności skóry, jednocześnie wyrównując koloryt i zwiększając blask, aby uzyskać efekt jędrności, liftingu i młodszego wyglądu.

KUP TERAZ

 

 

Serum pod oczy z witaminą C

Serum pod oczy z witaminą C

Powerful-Strength Line-Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum

Zaawansowane, silnie działające serum pod oczy z witaminą C, zawierające 10% czystej witaminy C, trójpeptyd i kwas hialuronowy. Unikalnie opracowana formuła dla delikatnej skóry wokół oczu, nasze silne serum na cienie pod oczami pomaga widocznie skorygować zmarszczki, kurze łapki i cienie pod oczami, zapewniając odświeżony, jaśniejszy wygląd skóry wokół oczu.

KUP TERAZ

 

 

Silnie działający koncentrat odmładzający

Silnie działający koncentrat odmładzający

Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Serum z witaminą C, które zwiększa blask, pomaga ujędrnić skórę i widocznie zmniejsza drobne linie, zmarszczki i pory, dzięki czemu skóra staje się gładsza. Zawiera 10,5% kwasu L-askorbinowego, 2% glukozydu askorbylu oraz kwas hialuronowy. Ten opatentowany, niewymagający użycia wody koncentrat jest uwielbiany przez klientów Kiehl's.

KUP TERAZ

 

 

Krem pod oczy korygujący zmarszczki

Krem pod oczy korygujący zmarszczki

Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream

Sformułowany z miedzią PCA i PCA wapna, ten skuteczny przeciwzmarszczkowy krem pod oczy pomaga wygładzić teksturę pod oczami, poprawić elastyczność i zmniejszyć obrzęki pod oczami. Wzmocnij okolice oczu naszym silnym przeciwstarzeniowym kremem pod oczy na zmarszczki.

KUP TERAZ

 

 

Serum liftingujące o właściwościach minimalizujących pory

Serum liftingujące o właściwościach minimalizujących pory

Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate

Nasze serum liftingujące widocznie ujędrnia i napina skórę twarzy. Pomaga na nowo zdefiniować wygląd konturów twarzy, jednocześnie minimalizując widoczność rozszerzonych porów. Dzięki naszemu silnie działającemu koncentratowi do twarzy skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej podniesiona.

KUP TERAZ

 

Podsumowanie

A na koniec pamiętaj: starzenie się skóry to naturalne zjawisko i nie musisz się go obawiać. Stosuj odpowiednią pielęgnację, by zmarszczki pod oczami, zmarszczki mimiczne, drobne linie i bruzdy były słabiej widoczne i ciesz się zdrowo wyglądającą, pełną blasku cerą.

Bibliografia

  1. Kołaczek A., Przegląd metod pielęgnacji skóry dojrzałej, „Kosmetologia Estetyczna” 2015, t. 4, nr 6.
  2. Starzenie się skóry. Jak starzeje się twarz?, https://age-less.pl/jak-starzeje-sie-twarz/ [dostęp: 10.06.2022].
  3. Resich-Kozieł L., Niemyska K., Rodzaje oraz przyczyny starzenia się skóry, „Kosmetologia Estetyczna” 2020, t. 9, nr 1.
  4. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, „Acta Clinica et Morphologica” 2012, t. 15, nr 1.
Komunikat informacyjny
Aby uzyskać najlepsze wyniki, odwróć urządzenie